ترکیدگی لوله و روش های شناسایی آن

ترکیدگی لوله و شناسایی آن

تاسیسات و لوله های ساختمانی در دل دیوارها محفوظ اند اما دلایل مختلفی منجمله فرسوده و پوسیده شدن آنها باعث نشتی و یا ترکیدگی  می شود. تنها راه حل رفع این مشکل شناسایی محل شکستگی لوله و اقدام به ترمیم و یا تعویض لوله ها است. برای اینکار نیاز به تخریب بخشی از دیوار است تا دسترسی به لوله ها امکان پذیر باشد. حال اگر تشخیص ترکیدگی لوله به درستی انجام نگرفته باشد چه اتفاقی می افتد؟ از این رو این کار تخصصی را باید به کسانی سپرد که حرفه ای هستند. مجموعه لوله بازکنی کرج متخصص در تشخیص ترکیدگی و ترمیم لوله، رفع نم سرویس بهداشتی و آشپزخانه، رفع بوی بد فاضلاب، حفر چاه نو، تخلیه چاه و لایروبی و لوله بازکنی در کرج و استان البرز می باشد.

ترکیدگی لوله و روش های شناسایی آن-1
ترکیدگی لوله و روش های شناسایی آن-1

روش های تشخیص

همانطور که در مطالب فوق اشاره کردیم؛ خطا در تشخیص محل نشتی و شکستگی خسارات زیادی به بار می آورد. مهمترین بخش در حل مشکل ترکیدگی لوله ها مرحله ی اول یعنی همین تخمین و تشخیص محل شکستگی است. معمولا لوله ها در بخش های انتهایی دیوار قرار دارند و دسترسی به آنها به سادگی امکان پذیر نخواهد بود. از این رو نیاز به افراد حرفه ای دارد تا به راحتی این مشکل را حل نماید. در ادامه روش هایی که می توان به صورت نسبی محل آسیب دیدگی  لوله ها را تخمین زد عنوان شده است.

تشخیص براساس علائم

آیا قبض آب این ماه منزل شما به طور غیر طبیعی بیشتر شده است؟ یا به نسبت قبل با افت شدید فشار آب مواجه شده اید؟ از دیوارها صدای چکه قطرات آب می شنوید و یا آب از سقف خانه چکه می کند؟
همه ی این علائم می تواند نشان از نشتی و ترکیدگی لوله های ساختمان باشد. علاوه بر اینها رطوبت و احساس نم، بوی نا در محیط نشانی از نشتی لوله ها است. اگر این شرایط برای شما پیش آمده است؛ احتمال دهید که شکستگی لوله رخ داده و باید در اسرع وقت برای رفع این مشکل اقدام نمایید.

تغیر رنگ دیوارها

یکی از رایج ترین راه های تشخیص نشتی لوله ها تغیر رنگ دیوار است. به اصطلاح می گوییم دیوار رطوبت و نم گرفته است. رنگ دیوار در این قسمت به رنگ زرد و قهوه ای کمرنگ می شود و با لمس دیوار احساس رطوبت می کنید. در چنین شرایطی تشخیص نسبی محل ترکیدگی راحت است و قدم بدی تخریب دیوار و ترمیم و یا تعویض لوله ها است.

لوله های کف

لوله ها فقط از دیوار رد نشده اند بلکه کف نیز یکی از مسیرهای عبوری لوله های آب و فاضلاب هستند. برای تشخیص اینکه آیا لوله های کف دچار آسیب شده اند یا خیر باید به سرامیک و سنگ کف دقت نمود. اگر سرامیک ها دچار لقی و شل شدگی شده باشند، احتمال ترکیدگی لوله بالا است. همچنین می توان احتمال ترکیدگی لوله ها را سقف طبقه ی پایین تشخیص داد. در چنین شرایطی می بایست سریعا اقدام به برطرف نمودن مشکل نمود و لوله ها را تعمیر کرد چرا که باعث نشتی آب به طبقات پایین تر خواهد شد.

تشخیص با دستگاه

روش های فوق روش های سنتی بوده اند که توانایی تشخیص دقیق و قطعی را ندارند. تشخیص به وسیله ی دستگاه های مخصوص که مراکز لوله بازکنی و افراد حرفه ای از آنها استفاده می کنند؛ دقیق تر است و به درستی محل اصلی شکستگی و نشتی را مشخص می سازد. البته نباید این نکته را نادیده گرفت که تجربه در این امر حتی در کار با دستگاه لازم و ضروری است. در روش های سنتی  تخریب های متعدد برای تشخیص دقیق محل شکستگی غیرقابل اغماض است و این موضوع خسارات زیادی به دنبال دارد. اما تشخیص به واسطه ی دستگاه های مخصوص احتمال خطا را تا صفر درصد پایین می آورد.

منبع: لوله بازکنی در کرج

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *