مناطق تحت پوشش: تمام مناطق استان البرز و حومه

09120930118 - 32772050 دفتر مرکزی: کرج هفت تیر

تشخیص ترکیدگی لوله های ساختمان

 

لوله بازکنی در کرج

 

 

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای ساختمان های قدیمی و با قدمت زیاد رخ دهد ترکیدگی لوله های تاسیساتی است. در ابتدا ترکیدگی لوله ها یکباره اتفاق نمی افتد بلکه با بروز ترک های ریز و نشتی هشدار می دهد و در صورتی که سرویس دهی نشود باعث ترکیدگی و بروز مشکل می شود. زمانی که لوله ها دچار ترکیدگی شوند و شروع به نشت می کنند بهتر است این مسئله را پشت گوش ننداخته و به نزدیکترین لوله بازکنی در کرج و منطقه ی خود تماس گرفته تا با توجه به تجربه و دانش فنی خود بتواند تشخیص دهد و سعی در برطرف نمودن مشکل نماید. چرا که اگر میزان نشتی بیشتر گردد موجب بروز ترکیدگی و شکستگی لوله ها در دل دیوار ها و در نتیجه تبعات بعدی آن می شود. در واقع تشخیص ترکیدگی لوله در کرج اولین مرحله از شروع به کار است تا محل صحیح ترکیدگی لوله مشخص گردد و به سرعت و در اسرع وقت برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را شروع نمود.

اگر متوجه ی نشتی لوله های ساختمان شوید و هر چه زودتر برای ترمیم آن اقدام کنید به مراتب مشکلات کمتری پیش روی شما قرار می گیرند. ولی بروز ترکیدگی نیاز به لوله کشی جدید دارد و در ادامه تخریب بخش بسیاری از دیوار و جایگذاری لوله ها. اما به طور معمول اینکار عقلانی به نظر نمی رسد که برای برطرف کردن مشکل تمام دیوارها تخریب شوند بلکه با بستن مسیر لوله های قبلی و جایگزین لوله های روی کار و بدون جایگذاری در دل دیوار مشکل قابل حل است اما ظاهر نامناسب لوله های پنهان نشده تاثیر منفی بر روی دکوراسیون خانه خواهد داشت.

 

 

اما سوالی که مطرح است: چرا لوله ها دچار ترکیدگی می شوند؟

  • یکی از مهمترین عامل هایی که موجب فرسایش لوله و در نهایت ترکیدگی آنها می شود قدمت طولانی از ساخت ساختمان و بنا است. هر چه مدت زمان بیشتری از ساخت یک بنا بگذرد لوله ها بیشتر در معرض ترکیدگی و یا گرفتگی قرار می گیرند. قدمت بسیار ساختمان ها نه تنها موجب بروز این اتفاق بلکه موجب گرفتگی لوله و چاه می شود اما راه حل همه ی این مشکل تماس به لوله بازکنی و تخلیه چاه در کرج و به طور کلی مراجعه به مراکز خدمات تاسیساتی و اقدام سریع و به موقع جهت جلوگیری از حاد شدن وضعیت است.

  • عامل مهم بعدی که در صورت تازه ساخت بودن ساختمان شاهد ترکیدگی و یا گرفتگی چاه و لوله ها هستیم استفاده از لوله های نامرغوب و بی کیفیت است که  سهل انگاری در این مورد موجب بروز مشکلاتی بیشتر در آینده می شود.

  • عدم رعایت اصول و استانداردها در سیستم های تاسیساتی از قبیل لوله کشی، حفر چاه و ... از این رو بهتر است این کار توسط افراد حرفه ای و باتجربه و مورد اعتماد صورت گیرد تا تمامی اصول لازمه رعایت شود.

 

 

منبع: وب سایت لوله بازکنی کرج