مناطق تحت پوشش: تمام مناطق استان البرز و حومه

09120930118 - 32772050 دفتر مرکزی: کرج هفت تیر

چند محلول خانگی برای بازکردن لوله ها در منزل

محلول خانگی برای بازکردن لوله ها

گرفتگی چاه و لوله های فاضلاب از آن دسته مشکلاتی است که نمی توان تعمیر و رفع مشکلش را به تاخیر انداخت بلکه باید در سریع ترین زمان به دنبال راه حلی مناسب گشت چرا که با گذشت زمان و استفاده از آنها وضعیت بحرانی و سخت می شود. در ابتدا ممکن است نشانه های گرفتگی لوله قبل از بروز بحران شما را مطلع کند. بنابراین باید آگاه باشید و به خوبی دقت کنید. اگر سرعت عبور آب کم بود و آب در سینک ظرفشویی و حمام تجمع می کند، اگر بوهای ناخوشایندی به مشام می رسد نشان دهنده ی گرفتگی لوله ها است که تشخیص کامل آن برعهده لوله بازکنی در کرج است. اگر بر روی دیوار نم و رطوبت حس می کنید و یا زیر سینک ظرفشویی قطراتی آب جمع می شود همه اینها نشان دهنده ی ترک برداشتن لوله ها و شکستگی آنها است. در صورتی که این شرایط و مشابه آن را مشاهده کردید سریعا به نزدیک ترین فرد متخصص تشخیص ترکیدگی لوله در کرج تماس بگیرید تا قبل از بدتر شدن وضعیت و بیشتر شدن میزان ترک و شکستگی جلوی آن را بگیرید.
اما در کنار اینها روش های خانگی و در دسترسی نیز وجود دارد که می تواند برای مدتی کار شما را راه بیندازد تا در زمانی مناسب به آنها رسیدگی کنید و کار را از ریشه و توسط فرد متخصص رفع کنید. در ادامه چند ماده شیمیایی رو بررسی می کنیم تا بتواند کمی از گرفتگی لوله ها را برطرف کند. البته لازم به ذکر است که همواره این روش ها توصیه نمی شود چرا که استفاده ی آنها می تواند به بدنه ی لوله ها صدمه وارد سازد و در آینده بیشتر شما را دچار مشکل کند.
در برخی موارد نیز بالا زدگی آب و تخلیه ی دیر هنگام آب از لوله ها نشان دهنده ی گرفتگی لوله ها نیست و مشکل می تواند چاه و پر شدن آن باشد. به همین دلیل شما نیاز به یک متخصص دارید تا تشخیص دهد و در صورت لزوم
تخلیه چاه در کرج صورت بگیرد و یا تشخیص دهد که نیاز به لایروبی چاه در کرج است.

 

pipe opening

 

چند محلول خانگی


1.    نمک و سرکه:

ترکیبی از نمک و یک سوم استکان سرکه تهیه کنید. بدون اتلاف وقت و بلافاصله پس از ترکیب آن دو، آن را به درون لوله بریزید. اینکار به این دلیل نیاز به سرعت دارد که ترکیب نمک و سرکه گازی در ابتدا تولید می کند که اسیدی است و می تواند بازکننده خوبی باشد. این محلول به دلیل خاصیت اسیدی بودن، چربی های موجود در لوله ها به سرعت پاک می کند. برای اثر گذاری بهتر شیر آب را تا چند ساعت باز نکنید و اجازه دهید محلول درون لوله ها باقی بماند سپس بعد از گذشت 3 الی 4 ساعت با آب گرم و فشار قوی آب بگیرید.
می توانید این کار را جداگانه نیز انجام دهید. یعنی ابتدا نمک را به درون لوله بریزید سپس سرکه را آرام آرام اضافه کنید.

 

2.    آب داغ و جوشیده:

ساده ترین روش برای بازکردن اولیه ی لوله ها آب داغ و جوشیده است. مقدار قابل توجهی آب را بجوشانید در داخل کتری. کل مقدار آب را یکجا نریزید و آن را در دو الی سه مرحله تقسیم کنید و آرام آرام اضافه کنید. بین هر مرحله چند ثانیه فاصله بگذارید و بعد مرحله ی دوم را انجام دهید. این روش برای گرفتگی های سطحی بسیار کمک کننده و موثر است. اما در مقدار بالای گرفتگی نیاز به لوله بازکنی در عظیمیه است.

 

3.    جوهر نمک:

معمولا این کار توصیه نمی شود و متخصصین لوله بازکنی  و تاسیساتی معتقد اند که  بیشترین آسیب را به لوله ها وارد می کند. اما اگر قصد دارید تا این روش را امتحان کنید با احتیاط و ایمنی انجام دهید.
در ابتدا یک دستکش پلاستیکی دستتان کنید و یک عینک محافظ به چشم بزنید. دو فنجان جوهر نمک را با یک سطل آب مخلوط کنید و برای برهم زدن آن از یک چوب استفاده کنید. بعد از ترکیب آن را به درون فاضلاب بریزید و مدت 30 دقیقه اجازه دهید درون لوله ها باقی بمانند. در نهایت با آب ولرم لوله را شستشو دهید.

 

4.    جوش شیرین و سرکه:

برای انجام این کار می توانید همانند ترکیب نمک و جوش شیرین عمل کنید.  جوش شیرین در مقایسه با نمک در هنگام ترکیب با سرکه فعالیت شیمیایی بیشتری دارد و قدرت عملکرد بالاتری را به دلیل مقدار بیشتر خاصیت اسیدی بودن همراه دارد. بعد از ترکیب این دو ماده بلافاصله آن را درون لوله بریزید. می توانید در دو مرحله این کار را انجام دهید. به صورتی که در مرحله ی اول بخشی از دو ماده را با هم ترکیب کنید و درون لوله بریزید و در مرحله ی دوم باقی مانده جوش شیرین و سرکه را مخطوط کنید و پس از گذشت 30 دقیقه از مرحله اول آن ار درون لوله ها بریزید.
نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید فشار آب بعد از گذشت 2 الی 3 ساعت پس از آن است. آب را با فشار وارد لوله ها کنید تا به از بین بردن جرم ها کمک کند.

 

 

منبع: وب سایت لوله بازکنی کرج