مناطق تحت پوشش: تمام مناطق استان البرز و حومه

09120930118 - 32772050 دفتر مرکزی: کرج هفت تیر

تخلیه چاه و علل پر شدن چاه

علل پر شدن چاه

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که بوی بد فاضلاب را در منزل خود حس کنید و یا در هنگام باز کردن شیر آب، آب در سینک تجمع کند و سرعت تخلیه ی آن بسیار کند باشد این اتفاق در حالت خفیف گرفتگی لوله و سرریز شدن چاه رخ می دهد. در حالت شدیدتر شاهد بالازدن آب از راه آب مثل چاه حمام و توالت ها و حضور حشراتی از قبیل سوسک ها خواهید بود. قطعا موضوع به همین سادگی ها نیست و همین بالا زدگی آب می تواند مشکلات زیادی به وجود آورد بنابراین در صورتی که در حالات گرفتگی خفیف را مشاهده کردید رفع مشکل را به تاخیر نیندازید و سریعا به تخلیه چاه و متخصص لوله بازکنی تماس گرفته و مشکل را، قبل از بدتر شدن برطرف نمایید در غیر این صورت مشکل بیش از اینها خواهد شد.

 

تخلیه و لایروبی چاه


اما چرا این قبیل اتفاقات پیش می آید؟

معمولا پر شدن چاه فاضلاب ناشی از رسوب لجن ها و  عبور جامداتی است که در اثر سهل انگاری و بی توجهی از طریق لوله ها به چاه سرازیر شده اند. این جامدات از قبیل مو، پلاستیک ها، نایلون ها و حتی چربی های فراوان و غلیظ و ... . این مواد به مرور زمان با ایجاد لایه ها و موانع در مسیر عبور آب، از نفوذ آب جلوگیری می کند. در نتیجه چاه سرریز می شود و نیاز به تخلیه چاه در کرج پیدا می کند.
علاوه بر این، پر شدن چاه در زمین های غیر ماسه ای که کشش و مکش آب در آن کندتر و زمانبر تر است روند پر شدن چاه سریعتر اتفاق می افتد. این در حالی است که در زمین های شنی که قدرت جذب بیشتری دارد، گرفتگی چاه کمتر اتفاق می افتد.

 

در این صورت باید چه کرد؟

قطعا و مشخصا گرفتگی و پر شدن چاه اتفاق ساده ای نیست و مانند گرفتگی های سطحی لوله ،ماده یا مایعی وجود ندارد تا به طور موقت گرفتگی را تا زمان مراجعه ی لوله بازکنی در کرج و برطرف کردن مشکل از ریشه، رفع نماید. در این مواقع تنها کاری که می توان کرد سپردن کار به افراد متخصص است تا مشکلات ناشی از بالازدن آب گریبان گیر نشود.
به فرآیند تخلیه کردن چاه از هر گونه گرفتگی و سرریز شدگی ناشی از وجود لجن ها، جامدات و ... تخلیه چاه گویند.


معمولا گرفتگی چاه در ساختمان هایی با قدمت بالا بیشتر رخ می دهد و نیاز است تا هر چند سال یکبار لایروبی چاه و تخلیه صورت گیرد. اما این بدین معنی نخواهد بود که ساختمان های تازه ساخت با این مشکل مواجه نمی شوند. در صورتی که  علائم زیر را اخیرا مشاهده کردید؛ به شما هشدار می دهیم که ممکن است چاه ساختمان پر شده باشد و احتمال سرریز شدن بسیار نزدیک است و بهتر است قبل از بدتر شدن وضعیت بهترین راه حل را بیابید. این علائم شامل:

•    بوی بد فاضلاب
•    روند کند تخلیه ی آب از راه آب و سینک و روشویی
•    بالا زدن آب توالت
•    وجود حشرات

 

منبع: وب سایت لوله بازکنی کرج