مناطق تحت پوشش: تمام مناطق استان البرز و حومه

09120930118 - 32772050 دفتر مرکزی: کرج هفت تیر

ابزارآلات و تجهیزات در حرفه لوله بازکنی

 

تاکنون در مقالات پیشین در رابطه با روش های باز کردن لوله های گرفته و تخلیه چاه صحبت کرده ایم. اما در پست امروز وب سایت لوله بازکنی در کرج در رابطه با تجهیزات ضروری که در این حرفه مورد نیاز است و به وسیله ی آنها لوله های گرفته رفع انسداد می شود؛ صحبت می کنیم.

برای شروع ابتدا اشاره ای به محتویات مقالات قبل می کنیم. اگر آنها را مطالعه کرده باشید؛ همانطور که گفتیم یکی از علل بوی بد، و یا تخلیه ی کند آب از راه آب و مشکلاتی از این دست، می تواند حاصل یک گرفتگی جزئی درون لوله ها باشد که راه حل رفع این مشکل بسیار ساده است. تنها کافی است کار به افراد کاردان بسپارید و با برقراری تماس با مجموعه لوله بازکنی کرج که متشکل از نیروهایی مجرب و متخصص است؛ برای همیشه مشکلات ناشی از گرفتگی لوله را برطرف نمایید. نیروهای متخصص این مجموعه با بررسی علت مشکل، راه حلی مناسب برای رفع مشکل اتخاذ می کنند.

 

هدف از انتشار این مقاله آشنایی بیشتر با تجهیزات ضروری حرفه ی لوله بازکنی است.

 

تجهیزات ضروری لوله بازکنی

 

 

تجهیزات اصلی لوله بازکنی

تجهیزات و ابزارآلات مهمترین بخش در این حرفه است. بدون این تجهیزات عملا کاری از پیش نمی رود. تنوع در این تجهیزات بالا است و هر کدام براساس شرایط موجود و نوع مشکل پیش رو مورد استفاده قرار میگیرد.

 

دستگاه فنر زنی

بی شک رایج ترین ابزار در این صنف دستگاه فنر زنی است. قطعا اسم این دستگاه به گوش شما خورده است. این دستگاه متشکل از یک فنر فولادی منعطف و بلند به همراه یک پمپ گرداننده فنر است. باز کردن لوله ها به وسیله ی این دستگاه به این صورت است که ابتدا فنر از طریق راه آل وارد لوله می سازند. سپس پمپ تکان دهنده وظیفه ی چرخش و حرکت دادن فنر را برعهده دارد. این چرخش آرام فنر باعث می شود تا رسوبات دیواره و مواد زائد از لوله جدا شود. پس از تمام کار، پمپ جمع کننده فنر را به آرامی جمع می کند.
دستگاه فنر زنی انواع مختلفی دارد اما این تنوع در انواع بیشتر مرتبط با ظاهر و امکانات هر دستگاه می شود و کلیات کار همه ی آنها یکسان است.
همچنین دستگاه فنر زنی به دو نوع برقی و شارژی موجود است. مدل برقی همانطور که مشخص است برای استارت نیاز به برق شهری دارد. اما نوع شارژی برای محیط هایی که دسترسی به پریز برق ممکن نیست مناسب است. به طور معمول و در استفاده های مکرر مدل برقی توصیه می شود. اما برای اینکه بتوان سرویس دهی بی نقصی ارائه داد؛ داشتن دستگاه شارژی برای رفع گرفتگی لوله در محیط هایی که پریز برق در دسترس نیست؛ ضروری است.

 

انواع دستگاه فنر زنی

فنر زنی ارابه ای: تمامی امکانات این دستگاه با دیگر دستگاه های فنر زنی یکسان است و تنها تفاوت آن در طراحی ظاهری آن است. استفاده از دو چرخ برای جابجایی آسان تر دستگاه شکل آن را شبیه ارابه های قدیمی کرده است.
فنر زنی دریلی: دستگاه فنر زنی دریلی مشابه دریل دستی است که فنر به قسمت دریل آن متصل می شود و دریل باعث چرخیدن و حرکت فنر می شود.

 

دستگاه کارواش

به غیر از دستگاه فنر زنی ماشین آلات دیگری نیز وجود دارد که برای رفع انسداد لوله ها کاربرد دارد. دستگاه کارواش به وسیله ی فشار زیاد آب گرفتگی ها را از سر راه بر می دارد.
استفاده از آب با فشار بالا برای بازکردن لوله، آسیب کمتری را متوجه لوله ها می کند و در مقایسه با دستگاه فنر زنی بهتر است.

 

دستگاه تراکم هوا

دستگاه تراکم هوا عملکردی مشابه دستگاه کارواش دارد با این تفاوت که به جای فشار آب، از هوای متراکم شده استفاده می کند. هوای متراکم با فشار بالا وارد لوله ها می شود و هر جسم و اشیا و مواد زائدی که مسیر عبور آب را گرفته باشد؛ از سر راه برمی دارد و دفع می کند.

 

 

منبع: لوله بازکنی در کرج