مناطق تحت پوشش: تمام مناطق استان البرز و حومه

09120930118 - 32772050 دفتر مرکزی: کرج هفت تیر

باز کردن لوله با مواد غیر شیمیایی

باز کردن لوله با مواد غیر شیمیایی و مخرب

گرفتگی لوله در منازل یک اتفاق کاملا طبیعی است و چند سال یکبار رخ می دهد. به طور قطع استفاده از مواد شیمیایی برای باز کردن لوله ها انتخاب مناسبی نیست. گرفتگی لوله ها در چند سطح رخ میدهد: گرفتگی سطحی که با استفاده از مواد شیمیایی و یا برخی از مواد خانگی قابل رفع است و مورد دوم گرفتگی ای که نیاز به افراد متخصص دارد و به سادگی با سرچ لوله بازکنی در کرج این کار را به افراد فنی بسپارید.

پس در ابتدا متوجه شوید که گرفتگی لوله های فاضلاب، ظرفشویی، حمام و سرویس بهداشتی تا چه حدی است و سپس راه حل مناسب آن را انتخاب کنید و هر چه سریعتر اقدام به رفع این گرفتگی ها کنید.

در این پست قصد داریم تا از گرفتگی های سطحی لوله که با روش های ساده قابل رفع است صحبت کنیم.

 

مواد شیمیایی

همه ما می دانیم که استفاده از مواد شیمیایی به طور مکرر جهت رفع گرفتگی های لوله بدترین انتخاب است. اسیدی بودن این مواد در دراز مدت به بافت لوله ها آسیب می رساند و موجب فرسودگی، سایش و خوردندگی لوله های تاسیساتی می گردد. اما به دلیل توانایی بالای این مواد در برطرف کردن گرفتگی و بازکردن لوله سریع ترین راه حل می باشد اما به طور قطع بهترین راه حل نیست.

 

مواد غیر شیمیایی (خانگی)

روش های خانگی در رفع گرفتگی های سطحی لوله بهترین انتخاب است. این مواد عاری از هرگونه خورندگی و فرسودگی برای لوله می باشند و در نتیجه بهترین اثر را برجای خواهند گذاشت. مزیت به کار بردن مواد خانگی جلوگیری از آسیب رسیدن به لوله ها می باشد و همچنین از ورود مواد شیمیایی به محیط زیست جلوگیری به عمل می آورد.

ساخت این محلول های خانگی بسیار ساده بوده و تنها کافیست به کابینت های آشپزخانه مراجعه کنید و با ترکیب چند ماده ساده یک رفع کننده و محلول قوی و بی ضرر تهیه کنید.

موادی که در ساختن این محلول با شما کمک می کنند:

جوش شیرین

سرکه

یک کتری آب جوش

دستمال پارچه ای

 

 

تمام اینها چیز هایی است که شما نیاز دارید. این محلول نه تنها خطرناک نیست بلکه بسیار هم موثر است و با خیالی راحت می توانید از آن استفاده کنید و دیگر نگران گرفتگی لوله ها نباشید.

روش کار به این صورت است:

نصف جوش شیرین را در سینک خالی کنید. با یاد داشته باشید که جوش شیرین خشک باشد و آن را با آب مخلوط نکنیدلوله بازکنی در کرج و جوش شیرین را به طور مستقیم درون لوله خالی کنید. حال یک فنجان سرکه را درون لوله خالی کنید و بلافاصله با یک دستمال پارچه ای مسیر لوله را سد کنید تا چیزی از آن خارج نشود. زیرا ترکیب سرکه و جوش شیرین کفی تولید می کند که این کف اثر تمیز کنندگی خواهد داشت. پس از گذشت 30 دقیقه از نگه داشتن محلول درون لوله ها پارچه را بردارید و کتری آب جوش را بر روی لوله بریزید.

حالا کار لوله بازکنی تمام شد و به راحتی این کار را انجام دادید.

در برخی مواقع لازم است تا یک یا دوبار دیگر این کار را انجام دهید.

نیاز به ذکر دوباره است که روش فوق در گرفتگی های سطحی لوله جوابگو خواهد بود و در گرفتگی های شدید تنها راه حل مناسب سپردن کار به افرادی است که تخصص آنها لوله بازکنی در کرج است. نکته ای که باید در سپردن این کار به افراد فنی مد نظر داشته باشید این است که  به افرادی مراجعه کنید که بیشترین نزدیکی را به محل زندگیتان داشته باشد چرا که  مسئله ی گرفتگی چاه و لوله موضوعی نیست که بتوان آن را پشت گوش انداخت و یا زمان زیادی را منتظر پیدا کردن یک لوله بازکن باشید. این اتفاق همواره سریع ترین اقدام را می طلبد.

 

 

منبع: وب سایت لوله بازکنی کرج