مناطق تحت پوشش: تمام مناطق استان البرز و حومه

09120930118 - 32772050 دفتر مرکزی: کرج هفت تیر

گرفتگی چاه به چه علت رخ می دهد و راه حل چیست؟

 

گرفتگی لوله ها و پر شدن فاضلاب اتفاقی است که ممکن است هر چند سال یکبار رخ دهد. علت اصلی این گرفتگی های لوله ها و چاه فاضلاب به دلیل جامداتی است که از راه لوله وارد فاضلاب می گردند. این جامدات می تواند شامل مو، مواد پلاستیکی، و یا چربی فراوان باشد که این چربی لایه ای مقاوم و غیر قابل نفوذ در برابر آب پیدا می کند. انباشت این مواد و جرمی شدن دیواره های لوله مانع عبور آب در لوله و تخلیه در چاه می شود و این روندگرفتگی لوله و چاه نام دارد.

 

علل گرفتگی چاه

گرفتگی چاه می تواند به دلایل زیر اتفاق افتد:

  1. قدمت زیاد چاه: بالا بودن قدمت حفر چاه که به مرور زمان موجب فرسایش و ریزش می شود. در این صورت اگر امکان تخلیه ممکن بود تخلیه چاه انجام می گیرد در غیر این صورت بهتر است چاهی جدید حفر شود.
  2. عدم تخلیه در سال های گذشته: بهتر است در چاه ها هر چند سال یکبار تخلیه صورت گیرد تا از مشکلاتی که در آینده پدید می آورد جلوگیری شود.
  3. مهندسی نادرست: در صورتی که ظرفیت چاه یک ساختمان با میزان افراد آن همخوانی نداشته باشد به وجود آمدن چنین مشکلی طبیعی است و بهترین راه حل حفر چاهی جدید است.

 

 

زمانی که چاه به دلایل مختلفی پر می شود موجب سرریز شدن چاه می گردد و در نتیجه بوی بد، برگشت آب، گرفتگی لوله ها صورت می گیرد. این مورد در صورتی که در اسرع وقت رسیدگی نشود و اقدام به تخلیه چاه در کرج صورت نگیرد موجب تجمع حشرات موزی مانند سوسک و موش می شود.

تخلیه نشدن چاه و پر شدن آن در زمین های غیر ماسه ای معمولا بیشتر اتفاق می افتد و آن هم به دلیل عدم کشش و مکش آب به وسیله ی خاک است. به طور معمول در زمین های شنی این اتفاق به مراتب کمتر از زمین های ماسه ای است و دیگر نیاز به تخلیه چاه پیدا میکند.

مشکلاتی که پر شدن چاه ها می توانند به وجود آورند بسیار اند و تشخیص علت بروز این مشکلات کار آسانی نیست و بهتر است این کار را به متخصصان فنی در زمینه ی تخلیه چاه در کرج بسپارید تا در اسرع وقت و با خدماتی مطلوب اقدام به رفع مشکل نمایند. برای تماس با ما کافیست با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

 

برخی سوالات در خصوص مشکل چاه ها وجود دارند که در ادامه ی این پست به آنها پاسخ خواهیم داد:

 

  1. آیا در صورت تخلیه چاه در کرج مجددا امکان پر شده چاه وجود دارد؟

وجود رسوب در دیواره ها و کف چاه بستری برای پر شدن دوباره ی چاه به وجود می آورد. این وظیفه ی شخص تخلیه چاه است تا با لایروبی و کف تراشی چاه این مشکل را حل نماید و از بروز مجدد این اتفاق جلوگیری کند. به همین دلیل همواره ما پیشنهاد می کنیم تا این کار را به افرادی بسپارید که در این زمینه تخصص کافی را دارا باشند و از غفلت شما سواستفاده نکنند.

 

  1. در چه صورت نیاز به حفر چاه جدید است؟

فرسایش بیش از اندازه چاه های قدیمی و یا چاه هایی که به دلیل بستر خاک قابلیت جذب آب را ندارند نیاز دارند تا چاه جدیدی حفر گردد. در رابطه با حفر چاه جدید در مطالب آینده صحبت خواهیم نمود.

 

 

منبع: وب سایت لوله بازکنی کرج