مناطق تحت پوشش: تمام مناطق استان البرز و حومه

09120930118 - 32772050 دفتر مرکزی: کرج هفت تیر

لوله کشی فاضلاب ساختمان

 

همانطور  که می دانید لوله کشی در ساختمان می بایست در مرحله ی ساخت و ساز انجام شود و تمیز کاری و رعایت نکات و اصول حائز اهمیت است. لوله ها شریان های اصلی ساختمان ها هستند. این کار از آنجایی قابل اهمیت است که در صورت غفلت موجب خساراتی می گردد. این خسارات می تواند شامل فرسودگی لوله ها در اثر کیفیت پایین لوله های بکار رفته، رعایت نکردن اصول در لوله کشی و ... موجب می شود تا پس از چند سال به بازسازی و تعویض لوله ها نیاز است که این کار علاوه بر صرف هزینه ی مجدد موجب سلب آسایش و آرامش می شود.

وقتی از لوله های بی کیفیت استفاده شود و یا اصول کلی که فرد لوله کش باید با توجه به دانش فنی خود آنها را رعایت کند زیر پا گذاشته می شود؛ مشخص نیست که این بمب ساعتی کی منفجر شود و لوله های ساختمان شما دچار مشکل گردند. در اینجا منظور عمل گرفتگی لوله که نیاز به لوله بازکنی در کرج دارد نیست بلکه منظور شکستگی لوله ها که می تواند در حالت خفیف باعث نشتی و ایجاد نم و رطوبت گردد و در حالت شدید مشکلات جدی تری به وجود بیاورد.

زمانی که صحبت از تعمیر مجدد لوله ها به میان می آید آن را ساده تصور نکنید. این امر به مصداق لوله کشی جدیدی است که باید بر روی لوله های فرسوده و قدیمی سوار گردند که به طور قطع تخریب بخشی از معماری منزل را به دنبال دارد و ادامه سختی هایی که شروع یک بنایی به وجود می آورد در انتظار آینده لوله های فرسوده و بی کیفیت است.

در برخی حالات تنها مشکل استفاده از محصولات بی کیفیت نیست بلکه رعایت نکردن اصول و نکاتی که باید برای جای یابی لوله ها و نصب نیاز است موجب ایجاد خسارات می شود. در ادامه برخی از این اصول را برای شما بیان می کنیم تا در صورتی که برای ساختمان خود به دنبال یک لوله کش هستید بدانید که باید چه نکاتی را رعایت کند:

 

 1. اولین نکته در لوله کشی  رعایت قوانین مقررات ملی ساختمان است.

 2. جدا نمودن لوله های آب گرم و آب سرد.

 3. رعایت افقی بودن لوله ها که نقشی اساسی دارند.

 4. رعایت مواردی که منجر به بازگشت آب از لوله نشود.

 5. نکات مرتبط با انبساط و انقباض لوله

 6. رعایت ظرافت و زیبایی در معماری لوله کشی

 

نکاتی که در فوق بیان شد اصول کلی در لوله کشی ساختمان ها است. لوله های آب و فاضلاب باید به گونه ای تعبیه گردند که موجب برگشت آب، تجمع آب در سطح و همچنین تجمع آب در لوله های نشود زیرا مشکلاتی از جمله ایجاد بوی بد، جرم و گرفتگی لوله  را به دنبال می آورد و هر چند سال یکبار نیاز به لوله بازکنی در کرج یک نیاز اصلی ساختمان شما می شود.

 

جا یابی و مکان یابی در تعبیه ی لوله های فاضلاب یکی دیگر از اصولی است که فرد متخصص در این زمینه باید اطلاعات و تجربه ی کافی داشته باشد تا بتوان با خیالی آسوده کار را به آنها سپرد.

 

انجام لوله کشی در مکان های زیر ضروری است

 

 • لوله کشی در تراس های مسقف و بدون سقف برای خروج آب

 • در محل های پمپ و مخازن آب

 • پارکینگ ها

 • کف آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی

 

باید ها و نباید ها در لوله کشی ساختمان

 

 • لوله های حیاط، پارکینگو زیرزمین و لوله های خطوط باران نباید به سیستم فاضلاب شهری متصل گردد.

 • برای خطوط اصلی فاضلاب و باران که دارای حالت افقی هستند باید دریچه استاندارد تعبیه کرد.

 • اتصال فاضلاب آشپزخانه به فاضلاب سرویس های بهداشتی نباید صورت گیرد.

 • به ازای هر طبقه در ساختمان باید حداقل یک هواکش کمکی وجود داشته باشد.

 • از هر گونه سرعت گیر در خطوط فاضلاب نباید استفاده کرد.

 

 

منبع: وب سایت لوله بازکنی کرج